Opr. Dr. Esat Çınar

(GÖZ KLİNİĞİ)

Opr. Dr. Esat Çınar
ÖZGEÇMİŞ

Opr. Dr. Esat Çınar, 1976 Diyarbakır doğumludur. 1997 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesini kazanmış, 2003 yılında iyi derece ile mezun olmuştur.

İhtisas eğitimini 2003-2009 yılları arasında İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları bölümünde tamamlayarak göz hekimi ünvanı kazanmıştır. 2012-2016 yılları arasında İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Bölümünde Yardımcı Doçent Olarak Glokom ve Kornea birimlerini yönetmiştir. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde 6 ay boyunca Halk arasında göz nakli olarak bilinen ‘keratoplasti’ eğitimi almıştır. Ayrıca İzmir Üniversitesi Göz kliniğinde premature (erken doğan bebekler-ROP bakısı) göz muayenelerinin yapılması görevini aktif olarak yürütmüştür. Deney hayvanlarının Klinik ve labratuvar çalışmalarında kullanımıyla ilgili Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinde 1 ay kurs görmüştür.

Uluslararası bilimsel indekslere giren çok sayıda bilimsel makalesi yayınlanmıştır. Ulusal ve uluslarası bilimsel toplantılara çok sayıda sözlü ve poster sunumu bulunmaktadır. Türk Oftalmoloji Derneği (TOD) aktif üyesidir. İngilizce bilen Op. Dr. Esat Çınar bir çocuk babasıdır.


ONLINE RANDEVU AL


DİĞER DOKTORLARIMIZ

Bu internet sitesi veri politikalarına uygun çerezler kullanır. Bu internet sitesine bakmaya devam etmeniz, çerez kullanımımızı kabul ettiğiniz anlamına gelir. Detaylar için tıklayınız.
Kapat
HEMEN ARA