Doç. Dr. Esat Çınar

Doç. Dr. Esat Çınar

(GÖZ KLİNİĞİ)

Doç. Dr. Esat Çınar
ÖZGEÇMİŞ

Doç. Dr. Esat Çınar, 1976 Diyarbakır doğumludur. 1997 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesini kazanmış, 2003 yılında mezun olmuştur.

İhtisas eğitimini 2003-2009 yılları arasında İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları bölümünde tamamlayarak göz hekimi ünvanı kazanmıştır. 2012-2016 yılları arasında İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Bölümünde Yardımcı Doçent Olarak Glokom ve Kornea birimlerini yönetmiştir. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde 6 ay boyunca Halk arasında göz nakli olarak bilinen ‘keratoplasti’ eğitimi almıştır. Ayrıca İzmir Üniversitesi Göz kliniğinde premature (erken doğan bebekler-ROP bakısı) göz muayenelerinin yapılması görevini aktif olarak yürütmüştür. Deney hayvanlarının Klinik ve laboratuvar çalışmalarında kullanımıyla ilgili Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinde 1 ay kurs görmüştür. 2020 yılında Üniversitelerarası Kurul tarafından Doçent Ünvanı verilmiştir.

 

Uluslararası bilimsel indekslere giren çok sayıda bilimsel makalesi yayınlanmıştır. Ulusal ve uluslarası bilimsel toplantılara çok sayıda sözlü ve poster sunumu bulunmaktadır. Türk Oftalmoloji Derneği (TOD) aktif üyesidir. İngilizce bilen Doç. Dr. Esat Çınar bir çocuk babasıdır.


ONLINE RANDEVU AL


DİĞER DOKTORLARIMIZ

ekol hastanesi whatsapp HEMEN ARA
ekol hastanesi whatsapp WHATSAPP