OBEZİTE CERRAHİSİ

Detaylı bilgi ve randevu için biz sizi arayalım.Tüp Mide Ameliyatı (Mide Küçültme)

Tüp Mide Ameliyatı (Mide Küçültme)

Tüp mide Ameliyatı, laparoskopik (kapalı) yöntemle ve genel anestezi altında gerçekleştirilir. Tüp mide (mide küçültme) ameliyatı özellikle son dönemde en sık uygulanan obezite cerrahisi yöntemidir. 

Devamını Oku
Mide Balonu

Mide Balonu

Bu yöntemde endoskopi aletiyle ağızdan mideye içi boş bir balon yerleştirilir. Ardından balon şişirilir. Midenin içine yerleştirilen balonun kapladığı alan sayesinde hastalarda erken doyma ve tokluk hissi oluşmaktadır.

Devamını Oku
Mide Bypass Ameliaytı

Mide Bypass Ameliaytı

Üstteki küçük mide odacığına aşağıdan getirilen ince bağırsak bağlanır. “Gastrik Bypass” ile hem kişinin az yemesi hem de yediklerinin emiliminin azalması amaçlanır.

Devamını Oku
Mide Botoksu (Ameliyatsız Zayıflama)

Mide Botoksu (Ameliyatsız Zayıflama)

Botoks, "Clostridium Botulinum" isimli bakteriden elde edilen ve tıbbi amaçlarla kullanılan bir proteindir. Botoks, vücutta uygulandığı bölgenin sinirler üzerinde yarattığı etki ile kasların kasılmasını önler.

Devamını Oku
OBEZİTE CERRAHİSİNDE YÖNTEMLER

OBEZİTE CERRAHİSİNDE YÖNTEMLER

Tüp Mide Ameliyatı, laparoskopik (kapalı) yöntemle ve genel anestezi altında gerçekleştirilir. Özellikle son dönemde en sık uygulanan obezite cerrahisi yöntemidir. Midenin bitiş noktası olan pilora yaklaşık 3-6 cm uzaklıktan başlanarak özel aletler yardımı ile yemek borusuna kadar midenin tüp haline getirilmesi işlemidir. Yaklaşık 45 dakika kadar süren işlem sonrası midenin yaklaşık %75-80’ lik bir kısmı çıkarılmış olur...

Devamını Oku
Bu internet sitesi veri politikalarına uygun çerezler kullanır. Bu internet sitesine bakmaya devam etmeniz, çerez kullanımımızı kabul ettiğiniz anlamına gelir. Detaylar için tıklayınız.
x
HEMEN ARA