DAHİLİYE (İÇ HASTALIKLARI) KLİNİĞİ

DAHİLİYE (İÇ HASTALIKLARI) KLİNİĞİ

Dahiliye tıbbın tüm klinik branşlarına temel teşkil eden bir disiplindir. Sağlık kuruluşlarına başvuran hastaların büyük çoğunluğunun problemleri iç hastalıklarının ilgi alanına girmektedir.

Günümüzde modern tıbbında bilimsel ve teknolojik gelişmelere paralel olarak İç hastalıkları birimi (Dahiliye) kendi içinde birçok yan dala ayrılmakla beraber erişkin hasta grubunun cerrahi dışı tüm şikayetlerinin ilk başvuru noktası ve direkt çözüm merkezi olmaya devam etmektedir.

Yine ameliyat öncesi-ameliyat sonrası birçok vakanın kalp, akciğer (solunum), böbrek karaciğer problemlerinin çözümünde direkt devreye giren ve sorunu çözen birim İç Hastalıklarıdır.

İç Hastalıkları Biriminin alanına giren temel hastalıklar:

- Troid Hastalıkları
– Hipertansiyon
– Kan Hastalıkları ve Diyabet
– İnsülin Direnci Tanı ve Tedavisi
– Romatizmal Hastalıklar
– Gastroenterolojik Hastalıklar
– Karaciğer Hastalıkları
– Kemik Erimesi Tedavisi

Detaylı bilgi ve randevu için biz sizi arayalım.Pankreas Kanseri

Pankreas Kanseri

Pankreas, karın ile mide ve omurga arasında yer alan bir bezdir. Kan şekeri seviyesini kontrol eden sindirim ve hormonlara yardımcı olan enzimleri yapar. Bazen bu işlem bozulur. Vücudun onlara ihtiyacı olmadığında veya eski hücreler ölmediğinde yeni hücreler oluşur. Ekstra hücreler, tümör adı verilen bir doku kütlesi oluşturabilir.

Devamını Oku
Bu internet sitesi veri politikalarına uygun çerezler kullanır. Bu internet sitesine bakmaya devam etmeniz, çerez kullanımımızı kabul ettiğiniz anlamına gelir. Detaylar için tıklayınız.
x
HEMEN ARA