ANESTEZİ

Bu bölüm içeriği güncellenmektedir. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Detaylı bilgi ve randevu için biz sizi arayalım.Ebeveynler Ameliyat Öncesi Doktoru Bilgilendirmeli

Ebeveynler Ameliyat Öncesi Doktoru Bilgilendirmeli

Anesteziyoloji ve Reanimasyon alanında çalışmalar yapan Uzm.Dr.Hüseyin Öz, ebeveynlerin en çok merak ettiği konulardan biri olan çocuklarda anestezi konusunda açıklamalarda bulundu. Hüseyin Öz, çocuklarda anestezi konusunda “Belki de bir anestezi uzmanı için hele hele anne ve baba için daha da zor olan bir hasta grubudur çocuk hastalar. 

Devamını Oku
Anestezi Öncesi Vizit

Anestezi Öncesi Vizit

Preoperatif vizit cerrahi girişim öncesi hastaların operasyona hazırlanması ve durumlarının değerlendirilmesi için yapılan ziyarettir. Preoperatif değerlendirme planı içinde bulunanlar Anamnez, fizik muayene, gerekli laboratuar sonuçlarının değerlendirilmesi, anestezi riskinin belirlenmesi, anestezi yöntemi ve kullanılacak ilaçların kararlaştırılması, hastaya bilgi verilmesi, farmakolojik premedikasyon ve dosyaya kayıt.

Devamını Oku
Obezite ve Anestezi

Obezite ve Anestezi

Obezite; yağ dokuda sağlığı bozan anormal ya da aşırı yağ birikimidir. Gelişiminde etkili olan faktörler arasında; endokrin bozukluklar, nörolojik faktörler, genetik faktörler, psikolojik faktörler, çevresel faktörler, davranışsal faktörler, obeziteye neden olan ilaçlar yer almaktadır.Obezite birden fazla organ sistemini özellikle de kardiovasküler ve solunum sistemi etkileyen bir hastalıktır.

Devamını Oku
Estetik Ameliyatında Anestezi ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Estetik Ameliyatında Anestezi ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Son yıllarda estetik ameliyatlardaki artış; biz anestezi uzmanları tarafından sıkça karşılaştığı soruları sizler için özetlemeye çalışalım. 

Devamını Oku
ekol hastanesi whatsapp HEMEN ARA
ekol hastanesi whatsapp WHATSAPP