Prof. Dr. Günhan Erbakan

Prof. Dr. Günhan Erbakan

(GÖZ KLİNİĞİ)

Prof. Dr. Günhan Erbakan
ÖZGEÇMİŞ

1945 Ankara doğumludur.

İlk ve Orta Öğretimini TED Ankara Koleji, Liseyi İzmir Bornova Anadolu Lisesi ve yüksek öğrenimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 1963-1969 yılları arasında yapmıştır. Aynı yıl Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda uzmanlık öğrenciliğine başlayıp, 1971'de Göz Hastalıkları Uzmanı olmuştur. 1974-1975 yıllarında vatani görevini İzmir Hatay Askeri Hastanesinde Göz hekimi olarak yaptıktan sonra 1 yıl süre ile Belçika /Gent üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Kliniğinde Retina Hastalıkları ve Laser'ler üzerine eğitim görmüştür.

1977 yılında Göz Hastalıkları Doçenti olmuş ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalında Retina ve Kontakt lens birimlerini kurmuş ve çalıştırmıştır.

1982 yılında Göz Hastalıkları Profesörü olmuştur. 1992 - 2000 yılları arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmıştır.

Bu arada 3 kitap ve yerli - yabancı 150 den fazla bilimsel makale yayınlamış, yurt içi ve yurt dışı kongrelerde 170 civarında tebliğ yapmıştır.

Dr. Nigar Erbakan'la evli olup 2 oğlu vardır.


ONLINE RANDEVU AL


DİĞER DOKTORLARIMIZ

ekol hastanesi whatsapp HEMEN ARA
ekol hastanesi whatsapp WHATSAPP