Prof. Dr. Nezih Oktar

Prof. Dr. Nezih Oktar

(BEYİN VE SİNİR CERRAHİSİ)

Prof. Dr. Nezih Oktar
ÖZGEÇMİŞ

1977'de Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden "Pediyatrik yaş grubu içindeki beyin tümörleri" tezi ile tıp doktoru ünvanı aldı. 1975 yılında Makedonya'da Prof. Plasevski'nin yanında endokrinoloji yaz stajı yaptı. 1979'da Brüksel'de Jules Bordet Enstitüsü'nde Prof. Brihaye'nin kliniğinde mikro-nöroşirürji kursu gördü.


1980 ve 1981 yıllarında British Council bursu ile "research fellowship" olarak Londra'daki "National Hospitals for Neurology & Neurosurgery" ve "Institute of Neurology, Gough Cooper Dept. of Neurosurgery"de klinik ve araştırma laboratuvarında Prof. Symon ve Prof. Thomas ile çalıştı. Yine aynı yıllarda Queen Square, Maida Vale ve İtalyan hastaneleri Nöroşirürji kliniklerinde "honorary clinical assistant" görevlerinde bulundu. Üç boyutlu sferoid beyin tümör hücre kültürü çalışmalarında çok sayıda kemoterapötik ajan, interferon, kortikosteroid ve nükleik asit ile deneyler yaptı. 


1983 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalında "İnsan beyin mültisellüler tümör sferoidlerinde in vitro kemosansitivite değerlendirmesi" başlıklı uzmanlık tezi ile nöroşirürji Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi uzmanı oldu. 


1988 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalına dönerek Doçent, 1997 yılında da Profesör ünvanını aldı. 


Multidisipliner yaklaşımın önemi ile fakülte içinde 1996 yılında düzenli işleyen ENOK (Ege Erişkin Nöro-onkoloji Konseyini) kurdu. Türk Nöroşirürji Derneği bünyesinde de 22 Aralık 2001 tarihinde Nöro-onkoloji grubunun kurulmasına başkanlık etti.  TURNOG (Türk Nöro-Onkoloji Grubu)nun başkanlığını 2001-5 tarihleri arasında sürdürdü.


Türk Nöroşirürji Derneği bünyesinde 2014 yılında kurulan Türk Nöroşirürji Akademisi (TNA) yönetim kurulu üyeliğine 2016 yılında seçildi. TNA yönetim kurulunda 2016-2018 yıllarında görev yaptı. 
Prof. Dr. Nezih OKTAR iyi derecede İtalyanca bilmektedir.


İlgi Alanları:

  • Beyin ve Omurilik Tümörleri
  • Beyin Damar Lezyonları (Anevrizma, AVM) Cerrahisi
  • Kranial ve Spinal Gelişimsel Anomalilerin Cerrahisi
  • Endoskopik Nöroşirürji
  • Disk Patolojileri
  • Dejeneratif Omurga Hastalıkları
  • Ağrı Cerrahisi
  • Periferik Sinir Cerrahisi

ONLINE RANDEVU AL


DİĞER DOKTORLARIMIZ

ekol hastanesi whatsapp HEMEN ARA
ekol hastanesi whatsapp WHATSAPP