Fue Yöntemi ile Saç Ekimi

Folliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE) tekniği, saç, kaş, sakal gibi kıl köklerinin deri altından alınarak saç görülmeyen bölgeye ekilmesi tekniğidir. FUE’nin, iğneli, Choi, Slit olmak üzere 3 tekniği vardır. Hangi tekniğin uygulanacağı, hastanın özelliklerine göre cerrah tarafından belirlenir. Kıl kökleri, saç, kaş ve sakal ekiminde kök ve kıl yapıları oldukça benzer olduğu için genellikle enseden alınır. İşlem lokal anestezi altında yapılmakta olup alınan kök sayısı hastadan hastaya değişir. İşlem Öncesi ve Sonrası İşlemden birkaç hafta önce, kan sulandırıcı ilaçların alınması bırakılmalıdır. Ekimin yapılacağı bölgede gerekli temizlik ve hijyen sağlanmalı, ayrıca işlemin yapılacağı gün daha konforlu bir uygulama için rahat kıyafetler tercih edilmelidir. İşlem gerçekleştikten sonra uygulamanın yapıldığı bölge aşındırıcı etkilerden korunmalı, doktorun belirleyeceği süre boyunca suyla temas ettirilmemelidir. Yıkanmanın serbest olduğu döneme geçildiğinde ise sert masajlardan ve aşındırıcı hareketlerden kaçınılmalıdır.

Detaylı bilgi ve randevu için biz sizi arayalım.


İlgili Makaleler


Fue Yöntemi ile Saç Ekimi

Fue Yöntemi ile Saç Ekimi

Folliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE) tekniği, saç, kaş, sakal gibi kıl köklerinin deri altından alınarak saç görülmeyen bölgeye ekilmesi tekniğidir. FUE’nin, iğneli, Choi, Slit olmak üzere 3 tekniği vardır. Hangi tekniğin uygulanacağı, hastanın özelliklerine göre cerrah tarafından belirlenir. 

Devamını Oku
Bıyık ve Sakal Ekimi

Bıyık ve Sakal Ekimi

Genetik, ilaç kullanımı ve geçirilen hastalıklar sebebiyle yitirilen tüylerin olduğu ya da doğuştan tüyün hiç var olmadığı sakal/bıyık bölgesine uygulanır. Uygulama, sakal ve bıyığın yapısını bozmadığından işlem sonrası bireyler doğal görünümlü sakal ve/ya bıyığa kavuşurlar. Bıyık ve sakal ekimi, lokal anestezi altında FUE tekniğiyle yapılır (Uygun bölgelerden kıl kökleri alınarak tüysüz bölgeye transfer edilir.) Ekilen tüm kılların tutunamaması muhtemeldir ancak durum hiçbir zaman ekim öncesi seviyede gözlenmez. 

Devamını Oku
Kaş Ekimi

Kaş Ekimi

Kaş ekimi, hastalık, ilaç kullanımı ve iç/dış faktörler nedeniyle dökülüp seyrekleşen kaşlara uygulanır. Ekim, kaş hattı içerisinde yapıldığından ve tutarsa kesilerek şekillendirilebildiğinden, işlem sonrası tamamen doğal bir görünüm elde edilir. Ekim için alınan kökler canlı olduğundan zaman içerisinde kaşlarda beyazlama görülmesi olağandır. 

Devamını Oku
Doku Genişletme

Doku Genişletme

Travma ya da yanık gibi nedenlerle kellik problemi yaşayan hastalara uygulanan doku genişletme işlemi, lokal anestezi altında 2 seansta tamamlanır. İlk seansta “doku genişletici” adı verilen balon/lar kullanılır. Şekil ve hacim açısından çok çeşidi bulunan balonlardan hangisinin kullanılacağına kelliğin derecesine bağlı olarak karar verilir. 

Devamını Oku
HEMEN ARA
WHATSAPP