Travma ya da yanık gibi nedenlerle kellik problemi yaşayan hastalara uygulanan doku genişletme işlemi, lokal anestezi altında 2 seansta tamamlanır. İlk seansta “doku genişletici” adı verilen balon/lar kullanılır. Şekil ve hacim açısından çok çeşidi bulunan balonlardan hangisinin kullanılacağına kelliğin derecesine bağlı olarak karar verilir. Saçsız alana yerleştirilen balonlara periyodik aralıklarla serum verilerek saçlı derinin genişlemesi, derideki hücre sayısının çoğalması ve hacim kazanması sağlanır. Ortalama iki ay süren bu ilk seanstan sonra ikinci seansa geçilir. Operasyonla genişletilen deri, etrafındaki saçsız alanın örtülmesinde kullanılarak doku genişletme ve kamufle etme işlevi gerçekleştirilir. Daha sonra saçsız derinin tamamı ya da bir bölümü çıkarılır ve saçlı derinin olduğu bir parça ucundan vücuda bağlı olduğu hâlde kesilerek ters yöne doğru kaldırılır (sıyırma). Böylelikle olağan kan akışı sağlanırken deri tespit edilen yeni yerine dikilir. İyileşme dönemi içerisinde saçlı deri hattı oluşmaya başlar. Saçlı deri küçültmesi tekniğiyle saçlı deri saçsız alana doğru itilir. Bu yöntem, baş bölgesinin tepesindeki, arkasındaki ya da şakaklardaki saçsız bölgelerin kamufle edilmesi amacıyla uygulanır. Sonuçların hemen gözlemlendiği uygulamada başarı oranı yüksektir.

Detaylı bilgi ve randevu için biz sizi arayalım.


İlgili Makaleler


Fue Yöntemi ile Saç Ekimi

Fue Yöntemi ile Saç Ekimi

Folliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE) tekniği, saç, kaş, sakal gibi kıl köklerinin deri altından alınarak saç görülmeyen bölgeye ekilmesi tekniğidir. FUE’nin, iğneli, Choi, Slit olmak üzere 3 tekniği vardır. Hangi tekniğin uygulanacağı, hastanın özelliklerine göre cerrah tarafından belirlenir. 

Devamını Oku
Bıyık ve Sakal Ekimi

Bıyık ve Sakal Ekimi

Genetik, ilaç kullanımı ve geçirilen hastalıklar sebebiyle yitirilen tüylerin olduğu ya da doğuştan tüyün hiç var olmadığı sakal/bıyık bölgesine uygulanır. Uygulama, sakal ve bıyığın yapısını bozmadığından işlem sonrası bireyler doğal görünümlü sakal ve/ya bıyığa kavuşurlar. Bıyık ve sakal ekimi, lokal anestezi altında FUE tekniğiyle yapılır (Uygun bölgelerden kıl kökleri alınarak tüysüz bölgeye transfer edilir.) Ekilen tüm kılların tutunamaması muhtemeldir ancak durum hiçbir zaman ekim öncesi seviyede gözlenmez. 

Devamını Oku
Kaş Ekimi

Kaş Ekimi

Kaş ekimi, hastalık, ilaç kullanımı ve iç/dış faktörler nedeniyle dökülüp seyrekleşen kaşlara uygulanır. Ekim, kaş hattı içerisinde yapıldığından ve tutarsa kesilerek şekillendirilebildiğinden, işlem sonrası tamamen doğal bir görünüm elde edilir. Ekim için alınan kökler canlı olduğundan zaman içerisinde kaşlarda beyazlama görülmesi olağandır. 

Devamını Oku
Doku Genişletme

Doku Genişletme

Travma ya da yanık gibi nedenlerle kellik problemi yaşayan hastalara uygulanan doku genişletme işlemi, lokal anestezi altında 2 seansta tamamlanır. İlk seansta “doku genişletici” adı verilen balon/lar kullanılır. Şekil ve hacim açısından çok çeşidi bulunan balonlardan hangisinin kullanılacağına kelliğin derecesine bağlı olarak karar verilir. 

Devamını Oku
ekol hastanesi whatsapp HEMEN ARA
ekol hastanesi whatsapp WHATSAPP