Yurtdışı hastalar kalp ameliyatı için Ekol’e geliyor

milliyet

23 Nisan 2024

hurriyet

23 Nisan 2024

yeniasir

20 Nisan 2024

Yurtdışı hastalar kalp ameliyatı için Ekol’e geliyor

Ekol Sağlık Grubu Başkanı Op. Dr. Mehmet Baz İzmir’in Türkiye’deki en önemli sağlık turizmi merkezlerinden birisi olduğunu söyledi. Devletin sağlık turizmi alanındaki destek ve katkıları, Türkiye’deki sağlık sisteminin gücü ve Türk hekimlerinin başarılı çalışmalarıyla birlikte Dünyanın birçok ülkesinden gelen hastaların sayısının gün geçtikçe arttığını söyleyen Op. Dr. Mehmet Baz İzmir’in sağlık turizmi açısından oluşturduğu potansiyeli değerlendirdi.

İzmir’de Sağlık Turizminde Son Durum Nedir?

Ekol Sağlık Grubu Başkanı Op. Dr. Mehmet Baz: İzmir, Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biri olmasının yanı sıra, sağlık turizmi alanında da öne çıkan bir kenttir. İzmir’in sağlık turizmi potansiyeli, şehrin modern tıbbi altyapısı, kaliteli sağlık hizmetleri, deneyimli sağlık profesyonelleri ve termal turizm kaynakları ile ön plana çıkmaktadır. Ayrıca, şehrin sahip olduğu termal kaynaklar sayesinde, wellness ve spa turizmi de sağlık turizminin bir parçası olarak gelişmektedir. Ekol Sağlık Grubu olarak 17 yıldır başta hastalarımızın bizlere olan güveni bizi sağlıkta yeni yatırımlara yönlendirdi. Aynı şekilde yurtdışı hastalarımızın da bizlere olan güveni ve saygısı ile Dünyanın birçok ülkesinden gelen hastaların sayısı gün geçtikçe artıyor. Devletin sağlık turizmi alanındaki destek ve katkıları da önem arz etmektedir.

İzmir hangi ülkeleden daha çok tercih ediliyor?

Opr. Dr. Mehmet Baz: Ayda binden fazla yabancı hasta tedavi için Ekol Sağlık Grubu’nu tercih ediyor. Şu anda İrlanda, İngiltere, İskoçya, Almanya, Hollanda, Fransa, Belçika, Avusturya, Cezayir, Fas, Tunus, Mısır, İsrail, Azerbaycan, Rusya, Gürcistan gibi bir çok ülkeden teşhis, tedavi ve ameliyat hastalarını ağırlamaktayız. Pandemi döneminde İrlanda ve İngiltere’den dört kez özel uçakla her seferde 100 den fazla hasta getirdik. Dünya’nın bir çok ülkesinden gelen yabancı hastalar aldıkları hizmetin kalitesini “5 yıldız” olarak değerlendirmekte ve hijyen, temizlik, hizmet kalitesi, başarılı ameliyat sonuçları ve hasta odaklı yaklaşımlarımızdan yana memnuniyetlerini dile getirmektedirler.

Hangi branşlar tercih ediliyor?

Opr. Dr. Mehmet Baz: Günümüzde sağlık  turizmi ile ülkemize gelen hastalar hemen hemen her branş için geliyor. Başta obezite cerrahisi, metabolik cerrahi, burun estetiği, onkolojik ve jinekolojik kanser cerrahileri, estetik ameliyatları, saç ekimi, diş sağlığı, göz ameliyatları, kardiyoloji, kalp damar cerrahisi ve ortopedi gibi bir çok alanda hastalar ülkemizi tercih ediyor.

Hekim tecrübesi sağlık turizminde etkili midir?

Opr. Dr. Mehmet Baz: Hekimin tecrübesi sağlık turizminde önemli bir faktördür. Çünkü tecrübeli bir hekim, çeşitli hastalıkları tanıma ve tedavi etme konusunda daha geniş bir bilgi birikimine ve beceriye sahiptir. Sağlık turizminde hastalar, genellikle yabancı bir ülkede, tanımadıkları bir sağlık sistemi içinde tedavi olurlar. Tecrübeli bir hekim, hastalara güven vererek tedavi sürecinin daha rahat geçmesini sağlayabilir. Tedavi sırasında oluşabilecek olası komplikasyonları öngörebilir ve önlemler alabilirler. Sağlık turizmi yapan hastalar genellikle uluslararası standartlarda tedavi ararlar. Ekol Hastanemizin de birçok uluslararası kalite standartları belgeleri mevcuttur. Tecrübeli hekimler, genellikle bu standartları karşılayacak düzeyde eğitim almış ve bu standartlara uygun hizmet verebilecek donanıma sahiptirler.

Sağlık turizminde sağlık merkezinin teknolojik altyapısının etkisi nedir?

Opr. Dr. Mehmet Baz: Teknoloji, sağlık hizmetlerinin kalitesini, erişilebilirliğini ve etkinliğini doğrudan etkileyebilir. Hastanemizde gerçekleştirilen bazı ameliyatlar Da Vinci Robotik Cerrahi ile yapılmaktadır. Da Vinci Robotik Cerrahi ile yapılan ameliyatların hastanede daha az kalış süresi başta olmak üzere hastalara birçok kolaylık sağlamaktadır. Ekol Hastanesi olarak her geçen gün hastalarımıza nasıl daha iyi hizmet verebiliriz düşüncesindeyiz. Ekol Hastanesi olarak yeni çıkan teknolojileri yakından takip ediyor, hastanemize getirerek başta bölgemiz olmak üzere sağlık turizmi ile şehrimize gelen tüm hastaların kullanımına sunuyoruz. Bu arada Ekol Hastanesi olarak hem yurt içi hem yurt dışı hastalarımız için kadın doğum kliniğini hizmete açtık. Artık Ekol Hastanesi’nde tüm kalp ameliyatları açık kalp cerrahisi, by-pass ameliyatları, ileri teknoloji ve kaliteli öğretim üyesi kadrosuyla yapılabilmektedir. Ayrıca anjiyo ünitemizde hizmete girdi. Yurt dışından gelen hastalarımıza kalp ameliyatları da yapmaya başladık.

ekol hastanesi whatsapp HEMEN ARA
ekol hastanesi whatsapp WHATSAPP