Doç. Dr. Ogün Erşen - Nadir Görülen Mide Tümörü Tedavi Edildi

posta

22 Mart 2023

milliyet

19 Mart 2023

hurriyet

19 Mart 2023

yeniasir

21 Mart 2023

Doç. Dr. Ogün Erşen - Nadir Görülen Mide Tümörü Tedavi Edildi

Kansızlık nedeniyle başvurduğu İzmir Ekol Hastanesi’nde midesinde tesbit edilen 10 cm boyutunda ve nadir görülen bir mide kanseri (stromal tümör) teşhisi konulan 70 yaşındaki Rabiha Karaşahan Genel Cerrahi ve Cerrahi Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Ogün Erşen ve ekibi tarafından yapılan operasyon ile yeniden sağlığına kavuştu. Rabiha Karaşahan’a fazla kiloları nedeniyle tüp mide ve mide kanseri cerrahisi eş zamanlı olarak planlandı. Operasyon doğal yoldan vajinadan girilerek izsiz cerrahi yöntemle kapalı olarak gerçekleştirildi.

İzmir’de yaşayan 70 yaşındaki Rabiha Karaşahan kansızlık nedeniyle İzmir Ekol Hastanesi Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Yakup Duran’a başvurdu. Yapılan tetkikler sonucu midesinde 10 cm boyutunda stromal tümör olarak adlandırılan nadir bir tümör saptanan Rabiha Karaşahan’a cerrahi operasyon planlandı. Rabiha Karaşahan Genel Cerrahi ve Cerrahi Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Ogün Erşen ve ekibi tarafından yapılan cerrahi operasyon ile yeniden sağlığına kavuştu.

Aynı Anda iki Cerrahi Operasyon

Operasyon hakkında bilgiler veren Doç. Dr. Ogün Erşen, “Hastamız bize geldiğinde yapılan tetkiklerde midesinde 10 cm büyüklüğünde stromal tümör olarak adlandırılan nadir bir tümör saptadık. Hastamız aynı zamanda 132 kilo ve vücut kitle indeksi 54 olan morbid obezite hastasıydı. Hastamıza tüp mide ve mide kanseri cerrahisini eş zamanlı olarak planladık. Ameliyatı doğal yollarla vajinadan girilerek kapalı yöntemle izsiz cerrahi adı verilen teknikle tamamladık. Normal doğuma benzer şekilde tümörlü mide rahim ağzından çıkarıldı. Hastamız şu anda gayet sağlıklı ve bu ameliyat sayesinde hem mide kanserinden hem de fazla kilolarından aynı anda kurtulmuş oldu. Kanserli dokunun tamamen temizlenmesi nedeniyle kemoterapi verilmesine de gerek kalmadı. Standart tüp mide ameliyatı hastalarından nispeten farklı olarak kanserli dokuyla mücadele için yüksek proteinli diyet başlandı. Hastamız ertesi gün beslenmesine başladı ve ikinci gün taburcu edildi. Onkolojik açıdan ve kilo kaybı bakımından hasta kontrolümüz altında olacaktır” diye konuştu.

Ameliyat sonrası kendini gayet sağlıklı hissettiğini söyleyen Rabiha Karaşahan, “Fazla kilolarımdan da uzun süredir şikayetçiydim. Ancak bir türlü kilo veremiyordum. Bu bakımdan iki ameliyatın aynı anda olması ve kilo verecek olmaktan çok mutluyum. Bu süreçte benimle yakından ilgilenen başta doktorum Doç. Dr. Ogün Erşen olmak üzere tüm Ekol Hastanesi personeline teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

ekol hastanesi whatsapp HEMEN ARA
ekol hastanesi whatsapp WHATSAPP