TÜM ÇOCUK HASTALIKLARI


Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümü pediatri olarak geçmektedir. Pediatri, alt dalları ile beraber çocuğun doğumundan 18 yaşına gelene kadarki süreci kapsar. Bu dönemdeki yaşanan rahatsızlıkların tanısı, tedavisi ve takibi pediatri tarafından gerçekleştirilir. Çocuklar doğduğu andan itibaren alanında uzman doktorlar tarafından takip edilmelidir. Doğumsal/genetik rahatsızlıklar, doğum sonrası düzenli doktor takibi, yapılması gereken aşıların uygulanması, çocukların mental ve fiziksel gelişimleri pediatri doktorları tarafından detaylı bir şekilde incelenmelidir. 
 
Tüm bu takipler hem çocukların sağlığı açısından önemlidir hem de zaman içinde yaşanabilecek rahatsızlıkların önlemi niteliğindedir. Düzenli doktor takibi ile büyüyen çocukların, yetişkinlik dönemlerinde yaşıtlarına göre daha az hastalığa yakalandığı tespit edilmiştir.   

Detaylı bilgi ve randevu için biz sizi arayalım.


Bu internet sitesi veri politikalarına uygun çerezler kullanır. Bu internet sitesine bakmaya devam etmeniz, çerez kullanımımızı kabul ettiğiniz anlamına gelir. Detaylar için tıklayınız.
x
HEMEN ARA