Prof. Dr. Sinan Emre

Prof. Dr. Sinan Emre

(GÖZ KLİNİĞİ)

Prof. Dr. Sinan Emre
ÖZGEÇMİŞ

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden (İngilizce Eğitimi) 1997 yılında mezun oldu. Göz Hastalıkları Uzmanlık eğitimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalında tamamladı. 2006 yılında Yardımcı Doçent, 2010 yılında Doçent, 2016 yılında Profesörlük unvanını aldı. 
2003 yılında Helsinki Üniversitesinde Kornea ve Refraktif Cerrahi ve 2017 yılında ABD George Washington Üniversitesi retina bölümünde ziyaretçi Doktor olarak retina ve vitreoretinal cerrahi üzerine eğitim aldı.
Başlıca ilgi alanları

Söz konusu alanlarda 6000’in üzerinde cerrahi vaka deneyimi mevcuttur.
Uluslararası bilimsel indekslere giren 36 adet bilimsel makalesi yayınlanmış olup bu makalelere 400’in üzerinde atıf yapılmıştır. Çeşitli kongrelerde sunulmuş 80'in üzerinde sunumu mevcuttur. Türkçe oftalmoloji kitaplarında bölüm yazarlığı, kitap editörlüğü görevleri yapmıştır. Ulusal ve uluslarası bilimsel toplantılara çok sayıda sözlü ve poster sunumu, kurs eğitmenliği ve panel konuşmacısı olarak katılmıştır. 
Türk Oftalmoloji Derneği (TOD) Katarakt ve Refraktif Cerrahi Birimi (2010), Türk Oftalmoloji Derneği (TOD) Kornea ve Oküler Yüzey Birimi (2010), TOD Uvea Birimi (2010) aktif üyesidir.
İngilizce bilen Prof. Dr. Sinan EMRE evli ve bir çocuk babasıdır.


ONLINE RANDEVU AL


DİĞER DOKTORLARIMIZ

HEMEN ARA
WHATSAPP