Prof. Dr. Abdullah Doğan

Prof. Dr. Abdullah Doğan

(KARDİYOLOJİ)

Prof. Dr. Abdullah Doğan
ÖZGEÇMİŞ

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1992 yılında mezun oldu. Kardiyoloji Uzmanlık eğitimini Celal Bayar ve Ege Üniversiteleri Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dallarında tamamladı. Haziran 1998’de, Süleyman Demirel Üniversitesinde (SDÜ) akademik hayata başladı. 1998 yılında Yardımcı Doçentlik, 2004 yılında Doçentlik ve 2010 yılında Profesörlük unvanlarını aldı. Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanlığı ve 2008-2011 yılları arasında SDÜ Şevket Demirel Kalp Merkezi Başhekimliği yaptı.  Eylül 2014 - Ocak 2018 arası İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalında görev yaptı. 
 
Akademik yaşamında, pek çok uluslararası ve ulusal projelerde görev aldı. Uluslararası bilimsel indekslerce taranan 150’nin üzerinde bilimsel eseri vardır. Ulusal dergilerde yayımlanmış 70’in üzerinde eseri mevcuttur. Bilimsel eserlerine 1500’den fazla atıf yapılmıştır. Türkçe ve çeviri Kardiyoloji kitaplarında pek çok kez bölüm yazarlığı yapmıştır. Bilimsel eserleriyle Uluslararası Poster Mansiyon Ödülü ve SDÜ Bilim-Teknoloji ve Sanat Ödülü almıştır.  
 
Türk Kardiyoloji Derneği ve diğer mesleki derneklerin düzenlediği pek çok kongrede konuşmacı veya panelist olarak görev almıştır. Avrupa Kardiyoloji Derneği (ESC) ve Türk Kardiyoloji Derneği üyesidir. Ayrıca, Avrupa Girişimsel Kardiyoloji/Ekokardiyografi Çalışma Grubu, Türk Kardiyoloji Derneği Girişimsel Kardiyoloji, Ekokardiyografi ve Hipertansiyon Çalışma Grupları üyesidir.
 
Başlıca ilgi alanları:
Evli ve üç çocuk babası olan Prof. Dr. Abdullah Doğan iyi derecede İngilizce bilmektedir.

ONLINE RANDEVU AL


DİĞER DOKTORLARIMIZ

Bu internet sitesi veri politikalarına uygun çerezler kullanır. Bu internet sitesine bakmaya devam etmeniz, çerez kullanımımızı kabul ettiğiniz anlamına gelir. Detaylar için tıklayınız.
Kapat
HEMEN ARA